| anonim_4396 a întrebat:

astazi am facut un test pentru infectie urinara si a iesit pozitiv, dar pe langa asta mi-au aparut si ceva bubite mici in interiorul labiilor vaginului, ce legatura au? Se poate sa fie o infectie vaginala? Problemele mele se leaga mai mult de cea urinara, merg la baie des si cu usturimi dar nu stiu de la ce ar putea fi bubitele acelea, mentionez ca au aparut inediat dupa perioada menstruatiei, poate fi o iritatie de la tampon? Sau altceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Bubitele pot sa fie, si cel mai probabil si sunt, tot semn al infectiei. Imunitatea ta e cam la pamant. Mergi cat mai repede la medicul ginecolg. Si intre timp baga fructe si legume pana nu mai poti. (in special citrice)

2 răspunsuri:
| smaly a răspuns:

Poate sa fiba candidoza. Ea se treateaza

| Ioanapop654 a răspuns (pentru smaly):

M/am gandit si eu la varianta aceasta, o sa fac un test si pentru candidoza