| StaceyG a întrebat:

Ati putea sa imi ziceti cum se manifest cancerul la san si daca te poti vindeca cumva de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De cancer nu se vindecă nimeni, da?
Este o boală mișelească care nu se manifestă decât în faze avansate ale bolii și la ce doctori pricepuți și interesați de pacienți sunt pe la noi prin țară, decesul îl ai asigurat.
Mama mea a murit de cancer de col uterin pe fond de Lupus, nu a văzut nimeni nimic cu controale periodice la zi. Ginecoloaga mi-a dat-o jos de pe masă și mi-a spus că are atrofie specifică vârstei și ea mai avea de trăit mai puțin de 2 luni de zile. Cum îți explici asta?
Pa, pa.

| LoL a răspuns:

@Legiuitoarea...imi pare foarte rau ca mama ta a murit...condoleante(poate a trecut mult timp de la moartea ei insa na iti spun tocmai acum)

| CelebrationsAda a răspuns:

Am o mastusa care a avut o astfel de problema! Incepe sa se inroseasca sanul respectiv si te doare...se simte ceva ca un nodul, iar daca nu il tratezi la timp poate aparea si cancerul! Ea s`a operat la Cluj si nu mai are nimic, se simte foarte bine fiindca nu era la un stadiu avansat! Mai bine fa`ti o ecografie! BAfta:*