| StaceyG a întrebat:

Ati putea sa imi ziceti cum se manifest cancerul la stomac si daca te poti vindeca cumva de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! Ai scrie tot ce vrei sa stii:

http://www.procto.ro/cancerul-de-stomac/
Sper ca te-am ajutat, bafta!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când cineva se va vindeca de cancer, să-mi spui și mie. Sincer!
Pa, pa.

| miki_4604 a răspuns:

Intra pe www.tiens-romania.ro si afla maimulte inf. despre tratamentul pentru. cancer.Cancerul se vindeca!(95% din cazuri este vindecabil)

| Anitana a răspuns:

Cancerul la stomac este al doilea pe lume dupa cancerul bronhopulmonar. Apare la varste cuprinse intre 50-70 de ani,mai ales la barbati.
Simptome:-dureri frecvente de stomac care seamana cu cele din ulcerul gastric
-alterarea starii generale
-oboseala majora
-pierderea apetitului
-scadere in greutate
Adesea dignosticul nu poate fi stabilit numai in faze avansate.
Evitarea toxicelor(fumat,consum excesiv de alcool,alimente sarate si acidulate),consum mai ales de fructe si legume.
In faze avansate sulutia este interventia cirurgicala prin estirparea partiala sau totala a stomacului,radioterapie, chimioterapie, astfel se poate prelungi viata bolnavului.