| Skyscarper001 a întrebat:

Atunci cand indoi genunchiul drept, deasupra rotulei, in parte dreapta, in exterior, pocneste usor, fara sunet de vreo 5 ori, ca si cum s-ar freca 2 bucati de os una de alta. Ce credeti ca poate fi. Oricum, am sa ma duc sa fac si o radiografie, dar as vrea sa aud si parerea voastra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| silvipisicutza a răspuns:

Iti trosneste incheietura, ceea ce inseamna ca din cauza loviturilor sau indoiturile bruste repetate ale incheieturii zgarciul acela care se afla intre oase (adica la incheieturi) s-a erodat, iar oasele se freaca unul de altul. Du-te si fa o radiografie, sa nu cumva sa fie ceva mai grav. Sper ca te-am ajutatbig grin