| Maria_Alexa_1958 a întrebat:

am dureri la genunchiul drept. dupa o cazatura spre dreapta,asa incit cred ca s-a dizlocat usor rotula, ca nu pot lasa greutatea si pe piciorul lovit(dreapta).E putin umflat,pot sa umblu cu grija,daca sint neatenta si- mi misc genunchiul rotind stinga sau dreapta durerea e groaznica si cumva nu-mi tine greutatea si ca atare cad.Ce credeti ca am la genunchi? Mentionez ca si inainte am avut probleme cu genunchii,nu mi-i pot indoi, de exemplu la biserica nu pot sta in genunchi.Va multumesc pentru raspuns.(am cazut ieri seara 31.07. 2015)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| vladutzumuresan1996 a răspuns:

Du-te la un ortoped si iti va spune mai multe despre aceasta problema.

| vladutzumuresan1996 a răspuns (pentru vladutzumuresan1996):

Daca te trimite sa faci un film la genunchi, e 32 de lei ca si eu am facut, si il duci inapoi la ortoped si iti spune ce ai.

| Maria_Alexa_1958 explică (pentru vladutzumuresan1996):

Multumesc mult

| Maria_Alexa_1958 explică (pentru vladutzumuresan1996):

Multumesc nespus!

| Ciprian996 a răspuns:

Buna. eu cred ca ar fi mai bine sa te duci sa iti faci un control sau ceva de genu. nu sta asa ca nu e bine, du-te mai repede la un control.sa nu te speri de raspuns, dar ar fi mai bine sa o iei in serios ca nu e de joaca cu asta. vindecare rapida

| Maria_Alexa_1958 explică (pentru Ciprian996):

Multumesc frumos, o sa revin sa va spun ce mi-a zis medicul