| Hardy2000 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu o durere de cap si cu stare de voma(nu am vomat dar am starea) inainte sa ma culc am mancat cu pofta niste ciocanele de pui. Ar putea fi de la ele sau de la tratamentu pe care il fac cu prednison(nu am voie sa mananc sare deloc)? Cum pot sa scap de stare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Niste ceaiuri calmante,nu au ce sa-ti dauneze:din tei,sunatoare,musetel,cu o feliuta de lamaie.
Ori ai mancat prea repede si nu ai mestecat bine mancarea,apoi te-ai culcat imediat si sromacul a inceput sa se "revolte". Daca ai mancat produse pe care ai pus sare,sau care aveau deja sare in ele,iti pot dauna la retentia de apa.
Miscare in aer liber,iar ar fi bine sa faci.Dar sper ca de azi dimineata, ai gasit tu un leac!
Sanatate! Si nu mai manca hulpav, mai ales seara.Dar si fara sare(dupa cum am spus, uneleproduse deja contin o cantitate de sare), cat tii tratamentul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sti ce aiureli le dau de mancare puilor in crescatorii, iti va trece cheful de carne de pui pentru urmatorii cinci ani.