| g0odJoOb a întrebat:

M-am trezit azi, pe la ora 5 dimineata, cu o durere de burta, am vrut sa ma duc la WC, dar nici nu eram trezit din pat si am inceput sa vomit, in seara aia, inainte sa ma culc, am mancat pepene, si am mancat foarte mult, nu a avut timp sa se digere, cand m-am trezit am vomat tot ce mancasem, in ziua respectiva, acum am scaune moi, iar senzatia de voma a trecut. Vreo parere, ce s-a intamplat, o fii de la pepene? Ce alimente sa consum acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Pai nu adegerat stomacul si ai vomitat.
Posibil pepenele a fost rece si ai racit; de aceea ai simptomele acestea.
Daca nu, a fost ceva alterat, fara sa-ti dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori mananc si eu pepeni intregi, ia o pauza de la mancare daca nu cumva ai bilete de avion...
poate un ceai de menta?

| Cristina_Silvia_Cristina_Silvia_1990 a răspuns:

Incearca sa mananci o banana

| Radu_Daniela_1976 a răspuns:

Ai probabil o indigestie. Mergi la un medic.