| Odin666 a întrebat:

Azi mi-am facut o gaura in ureche si mi-a pus cercel medicinal arata oribil si as vrea sa il inlocuiesc cu ce l-as putea inlocui fara sa mi se infecteze urechea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ryoo a răspuns:

Îl poți schimba cu unul de argint. Nu folosi d'alea de ''tinichea'' deoarece riști să ți se infecteze urechea

| Charlotte02 a răspuns:

Aur poate sau argint big grin dar dezinfecteaza-i bine. eu am 5 gauri intr-o ureche si mi-am pus cerceii normali din prima, dar depinde de cat de sensibila esti.Incearca cu argint, nu ar trebui sa se infectezebig grin

| SkrillexS a răspuns:

Am si eu inca doua gauri intr-o ureche.
Mai bine lasi cercelul medicinal si daca nu-ti place il acoperi cu parul.
Nu il poti inlocui deoarece el este mult mai gros decat alti cercei.
Trebuie sa-l lasi minim 3 saptamani :3 apoi il poti schimba cu care vrei.

| freemind154 a răspuns:

De preferabil din aur, dezinfecteaza-l cu spirt macar inainte sa-l pui(cu atat mai mult daca nu e din aur) (la fel si urechea) dar ai grija sa nu il strangi prea tare, infectia se produce si daca cercelul e strans prea tare, lasa-l mai liber