| belle2009 a întrebat:

Bunica mea in varsta de 73 de ani are picioarele foarte umflate.
Ce trebuie sa faca pentru a-i se dezumfla picioarele?
(este supraponderala)
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Seby52 a răspuns:

Incearca sa o duci la medic, picioarele umflate pot aparea din mai multe cauza printre care si bolile de rinichi.
Nu incerca sa cauti remedii naturiste si mergeti la medic sa se descopere exact cauza! Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mearga la doctor pentru a se stabili cauza. Nu te lua dupa cei ce dau sfaturi pe aici ca pot fi gresite.

| justanotheruser99 a răspuns:

Am auzit ca ceaiul de pătrunjel (rădăcina + frunze) ajuta, dar poate e din cauza greutății si a oboselii.