| anonim_4396 a întrebat:

Cate gauri in urechi incap pana a ajunge la os? Am 3 dar mai vreau una.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TheM4A1 a răspuns:

Urechea este catrilaginoasa nu are os poti sa iti faci cate vrei tu!

| bianca2511 a răspuns:

Buna!
In primul rand, urechea nu are os. Ea este formata dintr-un cartilaj in partea de sus.
In al doilea rand, cred ca numai tu poti sa iti dai seama cat gauri iti mai incap pana sa ajungi la cartilaj. Nu cred ca te poate lamuri nimeni in aceasta privinta. happy