| Cazacu_Andreea_1998 a întrebat:

Bună TPU, ce aș putea să îmi iau la școală de mâncare, înafară de fructe dacă țin cură de slăbire adică am renunțat la dulciuri și mănânc sănătos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fructele nu slabesc de unde mitu asta nici infomtarea nu slabeste, o sa ai o senzatie de foame mai mereu si in plus arderea grasimi nu se realizeaza prin infometare si prin sport, o sa pierzi muschi, sistemul imunitar la pamant, boli de stomac de astea
e buna infometarea dar 2, 3 zile pe luna atunci fara a manca nimic doar a bea ceai, gandeste-te ca vei pune dublu dupa cura de slabit, doar sportul arda grasimiile

| RAY a răspuns:

Http://www.scientia.ro sunt multe materiale despre alimentatie

| ladyalexan a răspuns:

Buna! si eu am tinut cura de sclabire si imi luam covrigi de la o covrigarie apropiata.Imi tineau de foame si nu ingrasa atat de mult..sau poti sa-ti iei biscuiti cu tarate, chiar daca suna nu prea placut, sunt chiar gustosi.Te pup:*

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna poti sa iei o caserola si sa-ti iei ceva facut in casa si cu putine calori si sa nu-ti lipseasca nici-o data din pachet este o sticla de apa daca vrei sa dai jos apa te ajuta foarte mult sa elimini toxinele din corp. Si ca idee ea la tine covrigi cu tarate o sa-ti tina de foame si dimineata poti sa mananci un bol de fulgi de ovaz amestecat cu seminte sau migdale, stafide, nuci si la pranz o supa si seara un fruct si bea in fiecare zi 2, 5 l de apa te va ajuta.