| Anna_9600 a întrebat:

Ce analize sunt necesare, pentru a detecta daca ai in organism, vreo boala, trasmisa in urma unui contact sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Depinde, unele BTS-uri sunt vizibile din satelit dupa simptomele pe care le dau, asa incat nu este nevoie de vreo analiza speciala. Pentru altele insa, este necesar un test special.

caramela
| caramela a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical...asa scrie mai jos...singura alternativa e consultul unui medic specializat!

| negru30 a răspuns:

Alta data sa folosesti caciulita -

| Anna_9600 explică (pentru negru30):

Oki doki

| negru30 a răspuns (pentru Anna_9600):

Daaaa - este un sfat - tu faci ce doresti - dar sa nu-ti para rau mai tarziu cand nu mai ai ce face -

| anca288 a răspuns:

Sunt atat de multe BTS-uri pe care le poti lua, de la o simpla infectie pana la, nu stiu, HIV incat e prea greu sa-ti spun ca o singura analiza poate detecta orice. Poate gresesc, dar cel mai bine e sa intrebi un doctor.

| Cipri12 a răspuns:

Trebuie sa iti faci analize pentru secreti vaginala si analize sange pentru a detecta: hepatita b sau c, HIV adica sida si sifilis... secretia vaginala pentru boli venerice mai bine consulti un doctor cum a spus anca288