| xMaka a întrebat:

Buna TPU
Ce faceti?
Am o colega in clasa care sufera de o boala rara... este nesuferita...
Cum pot sa o ajut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la îți folosește ție să faci o astfel de afirmație? Pe tine te place toată lumea?
Crăciun fericit!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

E buna asta! Da' mergea mai bine la Trivia/Amuzante.
Si apropo, este o boala aproape incurabila, uneori chiar se ia. oh go on

| tyana a răspuns:

tongue Sa o ignori pentru ca tu nu o poti schimba.Indiferenta ta, poate si a celorlalti, ii vor da de gandit si o sa vrea singura sa isi schimbe comportamentul.

| Lluvia a răspuns:

Si ce treaba ai tu cu ea?straight face
Nu-ti convine de ea fii indiferent, nu o baga in seama. De ce sa o schimbi?straight face Cine te crezi tu? sau ti se pare ca tu esti perfecta? Cu totii suntem nesuferiti uneori asta nu inseamna ca trebuie sa ne schimbam ca asa vrea x sau y. fiecare are dreptul sa aleaga ce vrea si cum vrea sa fie in viata.
Deci nu e treaba ta.
Pa pa
Si sincer ai gresit categoriawinking

| LLLLLLLL a răspuns:

Crede-ma... nu e deloc o boala rarălaughing

| karina_5950 a răspuns:

Ce este nesuferita ea sau boala? si ce boala are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing chiar e tare fazah rolling on the floor are boala ca e nesuferita din cate am inteles. Pai nu prea poti sa o ajuti doar sa-i fi alaturi si sa-i arati cat de frumos e sa ii ajuti pe altii. Nesuferirea inseamna atunci cand o persoana este greu de suportat ( exasperanta ). Incearca sa-i arati defectele ei si cati prieteni ar putea sa piarda cu atitudinea asta. De obicei nesuferiti se iubesc numai pe ei deci este greu de gasit un,, leac ". Poti incerca urmatoarea idee : vorbeste cu cineva ( sau poti chiar tu ) sa se comporte la fel ca ea, sa fie insuportabil si sa-i arate cat de rau e sa fii in preajma unei asemenea persoane. Alte idei nu-mi vin, scuze. Funda?