| black34white a întrebat:

Ce inseamna nodulii la sani si cum se pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sunt niste formatiuni/umflaturi, de forma si consistenta diferita, care se simt la palparea sanului cu degetele. Cauzele aparitiei lor pot sa fie:
* lovituri/traumatisme ale sanului
*infectii
*dezechilibru hormonal
* tumori benigne
*tumori maligne
Tratamentul este stabilit numai de catre medic(ginecolog si/sau oncolog)

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Sunt umflaturi de mici dimensiuni, dar care pot fi adesea insotite de boli CRONICE. Deci mersul la medic este necesar! S-ar putea sa nu fie ceva serios, ramane de vazut.