| Buterflyy a întrebat:

Ce mai faceti? Am si eu o intrebare thinking Sanii mei sunt in crestere si ma lovesc unii cu coatele si imi lovesc sanii. Se intampla ceva? Adica ii afecteaza cu ceva nu mai cresc sau ce? Ca sunt foarte speriata!
Dau Fundita + vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| terminallyCapricious a răspuns:

Nu se intampla nimic nu te ingrijora dar pe viitor sa ai grija sa nu te mai loveasca pentru ca e foarte dureros si cand vei avea copii nu ii cei putea alapta calumea...deci fundita?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai că nu înțeleg, cum te lovesc unii cu coatele? Vă bateți, ce faceți?
Sânul este cel mai sensibil organ al trupului. Ferește-te să fii lovită, traumatismele sunt foarte dureroase!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Hmm, daca baietii te lovesc "din greseala", sunt sigur ca o fac intentionat, ca sa vada ce ai acolo. :-\
Nu poti sa-i lasi sa faca asta, in primul rand ca este si dureros si este si un risc pentru sanatatea ta.
Cand face unul asta il intrebi daca i-ai da si tu un picior undeva (in bilutehee hee) atunci cum s-ar simti. Apoi spune-i cat de mult te doare, ca daca ar vrea sa iti simta sanii sa ti pipaie usor asa (poti sa-i iei mana, sunt sigur ca de rusine ca sa nu recunoasca ca-l atrag sanii tai si-ar trage-o imediat inapoi). Dupa un asemenea eveniment sunt sigur ca nici el si nici altii nu te-ar mai atinge asa.
Acuma, s-ar putea si sa-i placa ideea asta si sa vrea mai mult, da' riscul este mic, aproape neglijabil. thinking
Cred ca asta ii cea mai buna modalitate sa scapi de aceste agresiuni fara a implica alte persoane (decat colegele si colegii din clasa care vor rade de respectivul).

| EmaS a răspuns:

Sanii te dor datorita faptului ca sunt inca in crestere. Daca te atingi si iti examinezi sanii, vei observa la atingere o zona tare, uneori dureroasa, aceea este aureola...cu alte cuvinte acele aureolele sunt ca niste muguri de crestere dar care dor in acest proces de crestere.

| Chrysk2 a răspuns:

Lasa-i sa te palmuiasca peste ei... nu sa te loveasca cu cotul rolling on the floor

| Hirako a răspuns:

Poti face cancer, dar sunt slabe sansele. Oricum, nu stiu daca te-a invatat mama ta, dar nu trebuie sa lasi pe cineva sa te loveasca, mai ales acolo.Nu vad de ce le permiti.

| Bubbleee a răspuns:

Nu e bine

| nniinnii_6021 a răspuns:

Da nu ii mai lasa ferestete

| Marius12 a răspuns:

Lasatio ma in pace daca eii ii place sa o loveasca