| anonim_4396 a întrebat:

Ce medicamente imi recomandati pentru cineva care acum este in doliu? Este barbat, iar persoana decedata era apropiata de el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Pe aici nu sunt doctori si chiar daca sunt aia trebuie sa stie ca nu dai consultatie fara sa vezi pacientul.

| Siminik a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc pentru amabiliatate!

| anonimg a răspuns:

"Nu voim, fratilor, sa fiti in necunostinta despre cei ce au adormit, ca sa nu va intristati ca ceilalti, care n-au nadejde.
Caci, daca credem ca Isus a murit si a inviat, credem si ca Dumnezeu va aduce inapoi, impreuna cu Isus, pe cei ce au adormit in El.
Iata, in adevar, ce va spunem prin Cuvantul Domnului: noi cei vii, care vom ramane pana la venirea Domnului, nu vom lua-o inaintea celor adormiti.
Caci insusi Domnul, cu un strigat, cu glasul unui arhanghel si cu trambita lui Dumnezeu, Se va cobori din cer, si intai vor invia cei morti in Hristos.
Apoi, noi cei vii, care vom fi ramas, vom fi rapiti toti impreuna cu ei in nori, ca sa intampinam pe Domnul in vazduh; si astfel vom fi totdeauna cu Domnul.
Mangaiati-va, dar, unii pe altii cu aceste cuvinte." (1Tesaloniceni.4:13)
Acesta este cel mai bun medicament.
Fa-i un cadou cumparandu-i cartea aceasta: http://www.viatasisanatate.ro/tragedia-veacurilor-editie-standard
Sau aceasta: http://www.viatasisanatate.ro/viaa-lui-iisus-cartea-anului-2015

| christos1234 a răspuns:

Cel mai bun medicament este bucuria ca a ajuns intr-un loc mai bun.

| Siminik a răspuns (pentru christos1234):

Stiu asta, dar nu poate suporta pierderea, iar in ziua ce urmeaza va avea loc inmormantarea, iar eu nu voiam decat sa il fac sa sufere mai putin