| popescu_9120 a întrebat:

cine imi poate spune cate ceva despre anticonceptionalele YASMIN? sau cum arata cutia cu aceste anticonceptionale. eu am fost la doctor si mi-a dat o reteta cu aceste anticonceptionale. doar ca am pierdut reteta si m-am dus si mi le-am luat singura. doctora mi-a zis ca sunt 24 de pastile intr-o intr-o cutie dintre care 4 sunt de alta culoare.eu pe care le-am luat acum sunt 21 si sunt toate la fel.imi puteti spune daca ati luat si voi.si daca este adevarat ca te poti ingrasa pana la 7 kg :9 mersi :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrada_3882 a răspuns:

Http://www.ennislaw.com/yasmin_side_effects.html
Asa arata yasmin. Nu au culori diferite. Fiecare pastiluta e numerotata pe folia care o acopera ca sa fii sigura ca nu ai uitat o zi sa o iei. Stiu pe cineva care le ia de 2 ani si nu s-a ingrasat deloc.

2 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Nu lua anticonceptionale.Nu fa avort.Nu te masturba.Toate astea te vor duce in Iad.Traieste dupa cuvantul lui Dumnezeu, in castitate si curatenie trupeasca (si sufleteasca) pana in momentul Casatoriei.Lasa prostiile, daca vrei sa ai o viata cu adevarat implinita si fericita, altfel sa nu te miri daca mai incolo vor aparea si problemele (grave).

| Eleanorelle a răspuns:

Fata nu se referea la avort/ sau /ca sa nu faca copil. rolling on the floor doamne. Le-a luat cu reteta, poate are probleme cu menstruatia. Anticonceptionalele regleaza menstruatia si ajuta hormonii. M-ai ganditi si voi cu capul nu cu curul.