| Madalina84 a întrebat:

Cum pot scapa de febra musculara?(mentionez ca am la burta la umeri si la picioare) vreau sa scap cat mai repede de ea, pentru ca abia ma mai pot misca, ma puteti ajuta?puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Vitamina C ajută. Ultima dată când am făcut febră musculară am mâncat o lămâie şi în 2 zile nu am mai avut nimic. happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa astepti.

| Madalina84 explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Adica sa stau nemiscata ca nu prea pot sa ma misc...

| butterflyone a răspuns:

Ajuta un masaj, un dus caldut si sa dai mai mult pe partile unde ai facut febra musculara si... din nou sport!

| d3monuL1 a răspuns:

Dupa ce faci efort si crezi ca o sa ai febra musculara bea apa cu zahar (200g apa 5-6 linguri de zahar)

| Cosmin86 a răspuns (pentru d3monuL1):

Si cu ce te ajuta in afara de faptul ca iti mareste glicemia. Astea sunt sfaturi "babesti"