| AdiSt a întrebat:

cum pot scapa de glanda tiroida(bine nu am eulaughing dar are mama!) si daca nu este operata sa tratata ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ForeverLivingProducts a răspuns:

Buna ady.Azi mama ta poate vorbii cu managera mea si despre problema dansei. Avem produse si pentru asa ceva.La noi totul are o rezolvare.Stai linistit.O zi placuta

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Glanda tiroida face parte din organismul nostru, iar hormonii tiroidieni sunt absolut necesari bunei functionari a organismului. Asadar, nu trebuie sa "scapam" de aceasta glanda, ci sa tratam afectiunile ei. Bolile tiroidei netratate pot duce la diverse complicatii, precum: tulburari de ritm cardiac, tulburari ale vederii, osteoporoza, hipertensiune arteriala, etc.
http://www.i-medic.ro/boli/hipertirodism