| IngerashuThauDulce a întrebat:

Cum sa scap de burtica? Va rog ajutati- ma!
Dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Important! Nu este cazul să ţii diete deoarece pot avea efecte nedorite. De exemplu dacă acum slăbeşti 10 kilograme şi începi să mănânci din nou, vei pune înapoi 15 kilograme. Nu trebuie să te înfometezi. Este bine să slăbeşti câte puţin dar sigur.

Să vorbim în primul rând de alimentaţie.
Trebuie să ai un stil de viaţă sănătos.
Încearcă să nu consumi grăsimi, prăjeli, dulciuri, pâine şi băuturi acidulate.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, iaurt degresat, Bake Rolls, multe fructe şi multe legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi ciocolată. Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita sau fructe.
Încearcă să nu iei mese la ore târzii.

Sportul are un rol important, de asemenea. Dacă ai posibilitate înscrie-te la sală la Aerobic sau la aparate.
Poţi alerga seara sau poţi face acasă abdomene, genoflexiuni, flotări, etc.
Caută pe Youtube filmuleţe cu exerciţii pentru anumite părţi ale corpului. Găseşti de orice fel.

Mult succes!

| fuzzer a răspuns:

Cu abdomene nu scapi de burta!

Doar prin alimentatie. Fa miscare, sau un sport, si grija mare ce mananci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe YouTube : ABS for women.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca salate de vreo 4 ori pe zi dar dupa ora 7 sa nu mai mananci happy succes!

| Piratul10 a răspuns:

Abdomene,Abdomene Abdomene si flotari asta e genul de răspuns care vrea fund sau e pus doar așa sa se afle in treaba.
Ca sa slabesti baga bicicleta afara, baga mult alergat trebuie sa faci mișcare multe si Abdomenele si flotarile si tractiunile sunt bune dar cel mai bun este alergatul si daca vrei poti sa te apuci si de înot pentru ca e foarte bun si iti antrenează si picioarele si mâinile si e bun pe timp de vara.
Si trebuie sa ai grija la alimentatie.
Cum a zis NuTrCred nu contează cat mananci contează ce mananci e buna partea cu contează ce mananci tu trebuie sa mananci fructe si legume mai poti si carne dar nu chiar mult, adică nu foarte mult ca atunci cand mananciceva de pofta.
Sper ca te-am ajutat

| ALEX2402 a răspuns:

Abdomene, abdomene, abdomene big grin

| NuTeCred a răspuns:

Fa miscare. Sa zicem cel putin 20 de abdomene pe zi, mergi la alergat si mananca cand iti e foame. Nu conteaza cat mananci, conteaza ce mananci. Succes!

| RockPassion94 a răspuns:

Sport + alimentatie adecvata big grin
In special abdomenewinking

| Sky_Lefe_1998 a răspuns:

Fa abdomene dar nu in exces deoarece eu am vrut sa scap de burtica si am ajuns la patratele(imi convine) si putina miscare si alimentatia fara grasimi

| blond a răspuns:

Incearca sa faci sport si un timp sa nu mananci de la ora 6 cel putin o saptamana incearca sa vezi happy

| Tedu a răspuns:

Pai si eu am burtica si alerg e bine sa faci abdomene si sa sari coarda eu alerg vreo 1 ora sau 2 si dau cam 4ture 5 de teren.Acum cand e vara poti incerca sa mananci multe salate si mai putina paine, seara sa mananci pana in ora 6 sau 7 cam asa. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy