| SofiaDalinda a întrebat:

De 2 ani am 3 bășici in zona anusului, nu le-am dat importanta pentru că nu le-am văzut și nu știam mai exact ce sunt. M-am uitat recent și acum am observat că am 3 bășici. Nu știu de ce au apărut și sincer îmi e puțin frica pentru că este prima data când mi se întâmplă asta. Este ceva grav? Ce ar trebui sa fac in privința asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Ai hemoroizi. Incearca sa slabesti, sa mananci adecvat, te speli cu ceai de musetel si dai cu alifie antihemoroidala de la TIS Farmaceutics. Daca ai un job inc are trebuie sa stai mult pe scaun incearca in fiecare seara sa faci cel putin o ora de miscare. Dar mai bine poti merge la medicul de familie sa iti dea o trimitere catre proctologie ca sa iti dea un tratament adecvat cauzei tale.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ăia sunt hemoroizi. Ar trebui sa schimbi alimentatia, cu mai multe lichide. Ai scaun cam rar.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt hemoroizi externi, băsici faci pe limbă daca bei fierbinte, in palmă de la munci dure si in tălpi, de la tocuri, ce varsta ai?

| sierra1 a răspuns:

"am 3 bășici in zona anusului,...Ce ar trebui sa fac in privința asta?"

prezintă-i-le medicului de familie, decide el dacă mergi la specialist sau nu. (Adevărat, pe site colcăie de genii care or să-ți dea sfaturi medicale beton)