| anonim_4396 a întrebat:

De câteva luni, cand vreau sa dorm pe partea stângă partea de la genunghi in sus pe laterală imi amorteste foarte rau. Nu stiu de ce. Chiar daca dorm pe dreapta tot imi amorteste si simt ca si cum ma înteapa mii de ace. E ceva grav? Ar trebui sa merg la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am avut si eu asemenea amorteli, mai ales daca am stat in picioare timp indelungat sau m-am plimbat fortat de incet.
Cred ca am avut un nerv prins care a facut aceasta figura.
Dupa ce m-am uns bine cu diclofenac gel la spate (in dreptul buricului si mai jos) in jurul coloanei si am facut aproape un jumat de zi de aplecari si ridicari, problema a incetat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Serios ar trebui sa mergi la doctor. Nu-i in regula.

| sierra1 a răspuns:

Sau să schimbi salteaua