| dydybla a întrebat:

Buna TPU..de cateva zile am observat ca am ceva maro pe lenjeria intima in partea din fata si aceeasi chestie (stiu ca s ar putea sa sune scarbos) era si pe hartia igienica. Nu am inca ciclu dar ideea e ca nu stiu ce e chestia aia.e maro, maro adica e un maro intens nu e doar maroniu. Nu i am spus inca mamei pentru ca mi e rusine sa afle si tata si toata lumea chestia asta si sa fie nevoie sa merg la doctor. daca stiti cumva ce ar putea fi? E o infectie intima sau ce? Si ce ar trebui sa fac? Sunt super confuza si speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E ciclul menstrual. Avand in vedere ca abia acum iti vina asa va curge pe baza hormonala si va trebui sa iti cumperi tamapoane deoarece curand va curge cum trebuie. Posibil sa urmeze si dureri de burta sau sani

| dydybla explică:

Am uitat sa precizez ca uneori mai este si putin foarte putin sange pe hartia igienica.