| Shontellle a întrebat:

Buna TPU.De cateva zile incoace sunt constipata iar alataieri am fost la farmacie si mi a dat dulcolax, spunand mi sa l iau seara urmand cs dimineata sa se faca efectul.In zadar insa..tot nu am facut.Mai apoi am citit ca e bine sa iei o lingura de ulri de masline, am luat si abia atunci am reusit insa nu m am golit de tot.Iar astazi m am trezit balonata..si nu pot face din nou scaun...Tin sa precizez ca nu prrzint niciun fel dr dureri de burta, stomac.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cateva cazuri de acestea mie mi-a folosit ceaiul de crusin.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Cica exista niste metode precum:

1. Baut o cana de apa calduta pe stomacul gol

2. Exista un ceai antiadipos in comert, verde, cu care nu te mai opresti daca bei din el.

3. Ar fi bine daca ai reusi sa nu mai fi stresata.

4. Poate esti in apropierea ciclului menstrual si poate se intampla din cauza asta (nu rezulta ca este o situatie de durata la tine)

5. Poate ar trebui sa ai mai multa grija la mancare si sa treci pe vegetale preponderent.

| alinadianaaa a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa pui intr-un pahar o lingurita de tarata si sa pui apa peste el, apoi mesteci si lasi cam 30 min sa stea apoi il bei.Este o metoda naturista pe care am folosit-o si mi-a dat rezultat, sau poti sa consumi cereale din grau cu lapte functioneaza si asta.