| HeloKity a întrebat:

Sunt foarte constipatalaughing am 7-8 zile de cand nu am mai fost la toaleta. Azi am luat 2 pastile dulcolax-pe la ora 14..cand isi va face efectul? ca nu mai rezist, sunt foarte balonata sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
bursuc001
| HeloKity explică (pentru bursuc001):

De fapt, nu s-a rezolvat nici acum. Am luat si dulcolax, am luat si miere pe stomacul gol, am baut si ulei de ricin si nimic..incep sa disper!

| bursuc001 a răspuns (pentru HeloKity):

În acest caz, ar fi indicat un control medical sad

După 2 linguri de ulei de ricin, băute pe stomacul gol ( pe nemâncate ), ar fi trebuit să se "rezolve" problema în maxim 2-3 ore happy

Răspuns utilizator avertizat
| DinPlante a răspuns:

Poti incerca si http://www.putereaplantelor.ro/......00-ml.html Bea multa apa, consuma kiwi, pere, prune si renunta la painea alba, inlocuieste-o cu paine integrala, consuma cereale integrale.

| AdrianExtreme a răspuns:

Incearca supozitor! big grin

| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns:

Ia 2-3 linguri de ulei

| HeloKity explică (pentru Anghel_Cosmin_1990):

Ulei de floare sorelui?

| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns (pentru HeloKity):

Da

| HeloKity explică (pentru Anghel_Cosmin_1990):

Si in cat timp isi face efectul? in seara asta sau maine dimineata?:d

| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns (pentru HeloKity):

Max 2-3 ore

| Ddo_Razvan_1995 a răspuns:

Sa te ti bine cand isi va face efectul happy

| HeloKity explică (pentru Ddo_Razvan_1995):

Nu prea cred ca isi va face efectul laughing)