| Alexandra_Livia_1998 a întrebat:

De ceva timp am cateva intepaturi in partea dreapta jos. Nu se duce pe picior, sunt perfect in regula, dar uit de durere si apoi mai revine cu cateva intepaturi suportabile. Mentionez ca ma doare spatele foarte tare. Mi-e foarte teama de operatia de apendicita si sper sa nu fie nevoie de asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaveMustaine a răspuns:

Ce alte simptome ai? In apendicita, cele mai cunoscute sunt:
-durere spontana, brusc instalata, situata in partea dreapta la nivelul regiunii inferioare a abdomenului, care se accentueaza la apasare, adesea cu intarirea peretelui abdominal prin contractia musculaturii de la acest nivel
-febra( 37, 5-38 gradeC)
-varsaturi
-diaree
Unele forme sunt inselatoare, durerea fiind localizata in alta regiune abdominala si putand sugera alte boli( colica renala, ocluzie intestinala, complicatie a unei hernii)
Cred ca ar trebui sa intrebi un medic. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie, poate fi un chist ovarian, o apendicită, o afecțiune renală și chiar de ficat!
Sănătate!
Pa, pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E bine sa faci un consult.Ar putea fi numai o afectiune renala, o raceala ceva. Orice ar fi nu e bine sa ignori.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Ar pute fi si ceva legat de ciclu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poate să fie probleme cu rinichii, apendicita, chist ovarian, trebuie să mergi la medic să vezi ce ai.
Te pup!

| AlinnaAly a răspuns:

Este o problema serioasa de ordin medical. Parerea mea este ca nu ar trebui sa ramai asa avand in vedere si durerea de spate pe care o acuzi. Mergi cat mai curand la medic. Iti va face niste analize sa vezi exact despre ce este vorba. Multa sanatate!