| KaleidoscopEmyLara99 a întrebat:

De ceva timp am niste mici venisoare rosii in zona obrajilor langa ochi.Mama zice ca ar fi cuperoza, dar am citit pe net ca apare la persoanele de la 30 de ani in sus.Eu am abia 14 ani.Care ar putea fi cauza si cum as putea scapa de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cuperoza[rozacee] se numeste, foloseste crema de la farmec pentru asa ceva

| xXdoareuXx a răspuns:

Ai fost la medic pentru un control? el iti poate zice cel mai bine ce ai putea avea si in felul asta esti mai linistita

| danyshatAT a răspuns:

Fa-ti un control la un dermatolog el te va ajutahappy