| zmmk20003 a întrebat:

de ceva timp am si eu o problema
Am luat cateva kilograme in plus, si imi e foarte greu sa dau jos grăsimea de pe coapse. Am vrut sa fac sport, însă cineva mi-a spus ca s-ar putea sa fac mușchi prea multi.
Stie cineva un unguent, poate vreun supliment sau chiar exercitii cardio ca sa scap de grăsime si celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu ma prind daca esti baiat sau fata, dar cred ca fata daca iti faci griji de "muschi prea multi" laughing. Poti sa te apuci linistita de sport, poti sa alergi, sa faci inot, ceva unde consumi multe calorii. Poti si la sala sa faci cardio, sa alergi pe banda, bicicleta etc. Nu o sa faci muschi prea multi, fetele cu muschi prea multi nu merg la sala ca sa alerge pe banda, ele fac greutati si au un antrenament intensiv, nu doar asa de hobby ca sa dea jos 5 kg.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Pe naiba, fa-i sport. Ca sa ajungi sa faci muschi din aia lucrezi ani de-a randul, iei suplimente, lucrezi cu greutati si asa.
Fa-i genoflexiuni, sarituri, alearga, mergi pe jos cat mai mult.