| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

de ceva zile ma doare ovarul drept, dar este o durere mica adica mai mult ma deranjeaza si nu ma doare non stop. Am 16 ani viata sexuala mi-am inceput-o acum o saptamana. De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 16 ani ti ai inceput deja viata sexuală? Numai puteai astepta pînă la 18 ani? Mergi la medicul tau ginecolog sa te consulte nu stim noi ce poti avea la ovare.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la medicul de familie

| Alverto a răspuns:

Păi să vedem, în numele tău este 1998-22 ani ai avea
Dar tu spui în aceasta întrebare că ai 16 ani?
Și de la ce oare ar putea fi, sigur nu este de la actul sexual laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Las-o să-si puna ce nume și ce dată vrea. Pe net nu ești obligat niciunde să treci data adevărată de naștere niciunde. Nu ai avea motiv să faci asta, ar fi abuz să ne oblige. Plus că nu-i bine, e mai sigur cu dată falsă

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Cât de scăzut intelectual ești frate?
De ce să mintă în privire cu vârsta?
Asta e ca și cum ai intra in discuție cu o fată și ți-ar spune că are 24 pe când ea are 17
Plus că tpu.ro cere vârsta de 18 ani pentru a îți face cont

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Pe net merge, dar în realitate nu poți confunda 24 de ani cu 17.

Pe TPU iti poti face cont si inainte de 18, dar cu acordul părinților din câte scrie acolo

Eu pur și simplu nu văd de ce ți-ai pune data reală. Bine, mai zici pe TPU, dar pe mizerii de rețele ca Facebook si restul, cunoscute bine pentru insecurități și vânzarea datelor nu văd sensul.