| Safire17 a întrebat:

De ieri seara simt o durere surda la apasare, in zona buricului, putin catre dreapta. Nu am steri de greata, nu ametesc, nu ma doare piciorul drept, pot sta in genunchi, i-am zis mamei sa imi ridice piciorul drept catre abdomen, si nu ma doare deloc, nu am stare generala rea. Mama zice ca sigur am racit la ovare, si nu vrea sa mergem la medic. Dar eu as vrea sa aflu si parerea voastra: Pot avea apendicita? Funda + vot raspunsurilor bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Safire17 explică:

Am uitat sa mentionez: Aceasta durere am mai avut-o pana acum de vreo 4-5 ori si mi-a trecut in vreo 2 zile... Am 10 ani.

| Gamerita a răspuns (pentru Safire17):

Pot sa iti pun niste intrabari?
1. esti fata?
2. ti. a?
Ca daca nu ti.a.....inseamna ca o sa. ti.happy asa ca nu ai dc sa te ingrijorezi!winking Te doare burta jos? Si te. a durut si spatele pana acum?

| Safire17 explică (pentru Gamerita):

Pana acum m-a durut si in spate, iar acum am observat ca nu ma doare burta numai in partea drepta, ci si in mijloc. da, sunt fata, am 10 ani jumatate si acum 10 zile mi-a venit menstruatia...

| soul2soull a răspuns:

Poti avea o infectie a tractului urinar se trateaza si cu medicina naturista exista un sirop care are efecte foarte bune se numeste RENOSTIM produs de Dacia Plant

| Gamerita a răspuns:

Ar trebui neaparat sa mergi la doctor! Ai putea racii la ovare, si asta nu e prea bine. Sau, 60% ai putea avea apendicita, ceea ce nu este ff rau. Daca te doare cand sari sau alergi inseamna ca ai apendicita happy Daca nu, ai pentru raci la ovare. Asa ca vb cu mama ta sa mergeti la un doctor sa te consulte!
BAFTA!

| Safire17 explică (pentru Gamerita):

Pot sa sar ori cat de sus. Pot alerga si normal, si cu ridicaturi ale genunchilor si nu ma doare.

| John90 a răspuns:

La apendicita ma gandeam si eu consulta un medic