| plsdaufunda a întrebat:

Bună TPU! De la o vreme încoace dimineața și uneori chiar și pe timpul zilei îmi apar coji în jurul ochiului. Am mai avut problema asta în trecut dar de fiecare data a trecut de la sine. În dimineața asta totuși m-am trezit cu un ochi mai mic și unul mai mare (asta însemnând ca unul dintre ei s-a umflat). Nu știu dacă are legătură cu conjunctivita, însă pot spune ca ochiul care s-a umflat și care pare mai mic ma doare când clipesc. Ieri în autobuz, țin minte ca aerul condiționat de acolo m-a deranjat puțin. Aveți vreo idee despre ce ar putea fi și cum se vindeca? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie conjunctivita, si deși se spune ca din punct de vedere medical "curentul" e un mit, exista posibilitatea sa ai totuși o problema ce îți creează o sensibilitate la curent.

Mergi pana la farmacie, farmacistele îți vor da ceva sau în caz contrar te vor sfatuii sa mergi la medic.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Poate trece si de la sine.
Vezi daca te simti bine in 2-3 zile ca daca nu... trebuie mers la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie seboree

| sparklingqueen a răspuns:

Daca ti-a trecut atunci, poate iti trece si acum fara un consult, dar daca simptomele persista, cel mai bine e sa te duci la doctor, pentru sanatatea ta.