| robertpopescu12 a întrebat:

Salut, cosurile sparte sunt considerate rani deschise? ( cu risc de infectare cu virusi )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. De suprafată.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Câte coșuri am spart eu,mai ales când ma bărbieream si le taiam, și nu am mai pățit absolut nimic, nicio durere, de aceea nu cred ca sunt considerate, nici rani deschise, si nici surse de infectare cu virusi.Nu sunt medic sa ți pot da o informație sigura și oficiala, dar sper ca te-am mai încurajat