| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

De mai mult timp sunt vreo cateva luni de cand simt o durere usoara in partea dreapta jos. La un moment dat au incetat, dar acum 3 saptamani au aparut iar. Nu e o durere continua, apare ma tine oleaca apoi dispare chiar si doua zile. Aceste dureri uneori le mai simt si in partea stanga jos. Iar in ultimul timp o saptamana, sunt constipata si am avut si perioade de scaune moi(luam furazolion) si trecea (alterneaza aceste doua) am si senzatie de preaplin dupa masa. Si am si episoade de greata.
O fi de la digestie proasta aceste simptome?
Sau am o raceala la ovare(acea durere jos)?
Mentionez ca am si o colecistita cronica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un medic, desi ar fi posibil sa fie din cauza digestiei, poate ai mancat si cv ce nu iti prinde bine si chestii, dar totusi mai bine mergi la un medic.

| Dolyta a răspuns:

Probabil este acea colecistita, asa aveam si eu înțepături in zona ovarelor mai ales la dreptul, si greață si lipsa poftei de mancare si urinat des, si medicul a zis ca e cistită

| Mmn a răspuns:

Mergi faci ecografie si iti spune ce ai, cel mai simplu.