| Snak3 a întrebat:

Buna TPU.De o saptamana am o problema cu urechea, ma doare foarte tare si nu mai aud cu ea, foarte putin sa zic cam 20%.
Am fost la un ORL-ist(din a 2-a zi de durere) si mi-a spus ca am OTITA Medie, mi-a dat un tratament alcatuit din [Vibrocil(gel pentru nas)], [Nurofen], [Faringosept] si [Augmentin ].
Ei asta-i...au trecut inca 5-6 zile si inca ma doare urechea foarte tare si ma inteapa.Totodata imi curge foarte mult clei si noaptea nu prea pot dormi. Aproape am terminat toate medicamentelestraight face
Cum credeti ca as putea sa rezolv problema? Prima data am crezut ca am dop de clei, dar nu a fost asa. Nu as dori sa fac injectii sad, sugestii de medicamente pe care as putea sa le iau?big grin

{~! fundita!~}

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

SA t eintorci la acel medic. probabil nu ti*a prescris o reteta potrivita boli tale...

| Snak3 explică:

Mda am fost la medic si mi-a dat un tratament injectabil + curatire a urechii in fiecare zi crying