| anonim_4396 a întrebat:

TPU de ce imi pocneste urechea dreapta inainte aveam otita medie externa da mi-a trecut pentru ca am luat amoxicilina 500 mg adica antibioticul ala si atuncea m-am dus la al doilea control medical La ORL acolo si era o doctorita ORL din spitalul Floreasca Ca eu m-am dus la budimex la Marie Curie si acea doctorita este medic primar la Spitalul Floreasca asa si cand ma controlat la ureche a spus ca am un dop de ceara ca nu putea vedea de acel dop de ceara daca mi-a trecut Otita Medie Externa si acum vad ca nu ma mai doare ureche adica nu mai imi vajaie ca la otita medie externa stiti ca vajaie urechea si nu poti dormi noaptea si te inteapa acum nu ma mai inteapa si imi vajaie urechea pentru ca am tinut tratamentu ala cu antibioticul acela Amoxicilina da picaturi mi-a fost frica sa pun atuncia cand ma durea ca la reacti adverse scria ca o sa simt usucare a limbi si arsura la ureche cam asa scria pe acea foita din cutie asa si de atuncia vad ca nu mai aud vajaieli noaptea pot sa dorm noaptea da mi se infunda urechea dreapta aceaa care ma doare si pocneste si cand pocneste trece auzul la normal cand este infundata si pocneste dupa aia trece auzul la normal si mai imi curge cateodata un lichid alb cam asa arata lichidu acela va rog eu spuneti-mi ce am ca nici eu nu ai mai cred pe doctori astia mincinosi care minte lumea ori am otita ori am dop de ceara da otita cred ca s-a vindecat de la antibioticul acela daca imi raspundeti si ma ajutati promit ca va dau Funda+Vot promit daca imi raspundeti la intrebare plsss va rog eu dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KirigayaKirito a răspuns:

Poate fi o infectie sau ceva de genu(sunt si paraziti minori care intra in ureche), sau poate a revenit otita sau sa agravat ori reactii adverse(iar vajaiala poate fi de la puroi, si eu am patit, parca ai avea o musca in ureche laughing ).
Oricum du-te la un ourolog sau un medic de familie si fa-ti analizele complete pentru a preveni alte lucruri neplacute(infectii, cancer, boli ficat...). Poate ai tras curent la ureche caci toate simptomele ce le-ai zis se apropa sa zic asa cu curent la ureche(sper ca sti ce inseamna)Aprinde o tigara iar partea STINSA pune-o in ureche si lasa asa 2-3 minute, ai grija sa nu iei foc laughing.Ai grija de tine! Pup!