| AlexisAlexx a întrebat:

De o saptamana am piciorul in ghips in urma unei fracturi fara deplasare 1/3 diafiza peroneu. Ortopedul mi-a zis sa nu calc in picior dar urcand scarile cu carjele m-am dezechilibrat la un moment dat si de frica sa nu cad pe spate m-am sprijinit in piciorul in ghips. Credeti ca este grav, se poate deteriora ghipsul sau sa influenteze sansele mele de recuperare? Mi-a zis sa-l port o luna. Eu il simt si putin larg cand stau cu el in pat. Mi- e frica sa nu se sudeze gresit osul. Ati mai avut experinte cu piciorul in ghips?
Dupa 1 luna si poate 2 saptamani de recuperare sau chiar 2 luni ma pot intoarce la activitatile mele fizice, la alergat etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Salut, bro refacerea va întârzia să apară din această cauză
Dar dacă te doare măi rău sau simți că nu mai poți, contactează un medic

| AlexisAlexx explică (pentru Alverto):

Sincer nu ma doare, doar am simtit niste furnicaturi in talpa, cred ca nu am reusit sa imi las toata greutatea in picior ca sa ma doara. chiar nu stiu ce sa zic sad

| Alverto a răspuns (pentru AlexisAlexx):

Atunci stai în pat câteva zile și poate va fi mai bine!