| anonim_4396 a întrebat:

De vreo saptamana tusesc din cand in cand.Nu e o perioada anume la care sa incep sa tusesc iar..ma apuca cateodata.Cand tusesc foarte tare ma doare un pic in partea sanga a sternului si durerea dispare dupa foarte putin timp.Cand tusesc normal nu ma doare nimic.Nu e tuse seaca...nu stiu cum sa o numesc.dar se aude tare.Ce credeti ca este? Sa fie vreo alergie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pentru a evita complicatiile fa-i o vizita medicului de familie. Tusea este simptomul unei boli si trebuie depistata cauza ei pentru a primi tratamentul potrivit.Ai grija de sanatatea ta!

| july00 a răspuns:

Doctorul iti v-a spune exact ce ai, deci du-te la doctor!

| MarianFCD a răspuns:

Jumatate din clasa + mine avem aceleasi simptome. Cred ca e un virus. Pe un coleg l-a tinut si 3 saptamani tusea. Eu sunt abia in prima. happy

| Bandrabur_Cristian_1994 a răspuns:

Du-te singur/a daca nu vrei sa afle parinti la doctor si afla ce ai daca te dore tare rau da ca nu stai si vezi ces eanmpla ca s-ar putea sa fie ceva mai usor ca un fel de crcel