| Scumpikkka00 a întrebat:

deci, am indigestie, si sunt si pe stop. Duminica trecuta am vomitat, luni la fel, si marti la fel, de 2 ori, si am vomitat fierea. Ma doare burta de mor, nu mai iau no-spa pentru ca ii foarte amara si imi vine sa vomitat din nou. Mama imi da paine prajita si ceai de menta, si imi pune compresa cu apa calduta si spirt, si imi pune pe burta, dar tot ma doare. VA IMPLOR, CE SA FAC CA SA SCAP DE DUREREA ASTA INSUPORTABILA. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

~Zeama de cartofi cruzi -neutralizeaza acidul din stomac.
Cateva linguri inainte de masa sunt suficiente pentru a calma stomacurile acide. Desigur, cartofii trebuie sa fie curatati inainte de a extrage zeama.~
Sursa: http://www.viatasisanatate.ro/sanatate-prin-alimentatie pag.192

| RobertMoon a răspuns:

Ia ce ti-a zis el si triferment sa îl iei mai bine dupa masa sa nu te deranjezi la stomac.

| IoanaPsy a răspuns:

La medic ai fost?

| Scumpikkka00 explică (pentru IoanaPsy):

Da, si mi-a zis ca sa nu mai mananc prajeli si condimente ca din cauza asta mi-am stricat stomacul

| RobertMoon a răspuns (pentru Scumpikkka00):

Ce doctor mare daca a zis sa nu mananci prajeli si condimentat asta se stia ceva nou? cumpara-ti Carbo Digest si o sa fi bine.

| Scumpikkka00 explică (pentru RobertMoon):

Mi-a prescris sa iau triferment si ispumisan, si astea 2 le iau in fiecare dimineata si seara, si a spus sa nu merg saptamana asta la scoala find prima luna.

| Bogdan_Sandu_1989 a răspuns:

Decaris. m-a ajutat foare mult! Se zice ca e pentru viermi dar si pentru durerile de. burta! Il recomand! Daca iei acum o pastila, mai iei maine una apoi peste 2 saptamani se tot ia asa