| SteffAnnya a întrebat:

kiss Deci mie au inceput sa imi apara niste bubite pe picioare de cand m-am cu aparatul de ras (bigul) crying si nu stiu cum sa scap de ele crying. Imi puteti spune ce crema, solutie, pudra sau orice alt medicament sa folosesc pentru a scapa cat mai repede de ele? happy FUNDA + VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lovemusic90 a răspuns:

E o iritatie, de obicei asa se intampla cand te razi cu bigul. Te-as sfatui sa te epilezi cu ceara sau cu crema, e mai eficient. Dar ma rog, scapi de iritatie cu ulei de masline. Maseaza-te in fiecare seara pe tot piciorul(in caz ca ti-au aparut bubite pe tot), daca nu, doar in locul unde ai. Funda?

3 răspunsuri:
| Alondrasarah a răspuns:

Mie cand mi se intamplau chestii de genu foloseam o crema de corp /lapte de corp si imi treceau sau ma mai dadeam cu fond de ten.
:*

| xxxnonamexxx a răspuns:

Da, solutia este sa stai putin cu picioarele pline de spuma inainte ca sa inmoi parul putinbig grin asa nu mai freci de piele aparatul care inevitabil produce iritatia. Daca mai si transpiri pe caldurile astea se face mai rau. Si nu uita dupa fiecare epilare lotiune de corp cu aloe vera sau musetel (calmeaza iritatiile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu te-ai epilat cum trebuie. Iti trebuie o spuma de ras buna si un aparat de ras bun (de preferinta ceva de la Gillette). Parul trebuie sa se moaie putin inainte de a fi ras.
Apoi, dupa ce esti gata, te dai cu lotiune de corp si nu te mai iriti.