| Kary_5797 a întrebat:

Hello! E foarte cald afara si vreau sa port o rochita. Ce sa fac ca sa scap repede de parul de pe picioare? Am incercat cu aparatul dar ma doare. Imi puteti spune ce sa fac ca sa nu ma mai doara? Pt ca nu am acum benzi cu ceara sau crema si singura solutie ar fi aparatul dar ma doareesad

10 răspunsuri:
| FunnyLoOVe a răspuns:

Cea mai buna metoda de epilare este cu aparatul, deoarece iti va creste si mai greu parul de pe picioare si mai rar, insa daca te doare foloseste o crema epilatoare, dar iti va credte mai repede parul si mai des, plus ca este posibil si sa te iriti.Incearca in fiecare zi cate putin si vei vedea ca pana la urma te vei obisnui sau pune pe altcineva sa te faca cu aparatul.Mai poti incerca si cu ceara sau cu benzi de ceara.

Succes!

| NoNameBitch a răspuns:

Ai putea sa folosesti un big happy

| tesss a răspuns:

M-ai ar fi o solutie .....lama de barbirit dar o sa iti creasca parul f f f repede

| Ciuuf a răspuns:

Epileaza-tee.
Nu te doare si e simpu.
Pa-pa

| AnnaAnnne a răspuns:

Buna intrebare...Dca te epilezi cu aparatul de ras/ceara deepilatoare mai tarziu dintr-un fir o sa se faca 3(adica o sa se indeseasca parul) cu aparattul doare foarte tare am incercat pe propia pilele raman benzile de ceara de incercat. Daca o sa ai o idee mai buna plz sa mi.o spui si miehappy

| Elly7890 a răspuns:

Ce creme, ce aparate? ceara! nu iti da cu lama! eu am facut-o ani la rand is ue acum la epilatul cu ceara da cu ceara de 3 ori ca sa se ia tot parul pentru ca radacine e groasa tare! cea mai buna e ceara traditionala parerea mea1doare prima data dar a 2-a oara nu asa tare!

| NoobOrPro a răspuns:

Este crema epilatoare te dai astepti un pic si dupa cu un prosop de dai bine bine si gata.

| FailL a răspuns:

Il razi. sau stai maimuta

| Gabryel123 a răspuns:

Ii poti fa foc laughing hai ca glumeam, incearca cu un BIg Gilette sau ceara big grin

| elisaby a răspuns:

Incearca un BIC(aparat de ras)nu te doare si termini repede