| anneemariia a întrebat:

Buna TPU... dupa ce mananc ma simt foarte foarte rau....simt ca imi vine sa vars(dar nu o pot face) si parca mi se inmoaie picioarele....am facut tot felul de analize....ecografe dar peste tot imi spune ca nu am nimic...ce as putea lua/face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Incearca sa mananci mai putin si mai des si sa te axezi pe alimente de baza (carne, peste, legume, fructe, lactate, oua - ai grija cum le pregatesti). http://www.i-medic.ro/......ca-oricand

| Zazu a răspuns:

Probabil ca esti stresata in ultimul timp si iti scade si glicemia, daca simti ca ti se inmoaie picioarele.Starile de neliniste dau dureri de burta, stari de voma, mai ales ca ti se spune ca nu ai nimic organic.Pe sistem neurovegetativ.Nu este nimic grav atata timp cat analizele si ecografiile au iesit bine, sistemul neurovegetativ tine de starea ta de bine, daca vrei sa ii spunem asa.O chestie de mentalizare, nimic altceva.