| Pandix12883 a întrebat:

De ceva timp ma simt deprimata mananc foarte putin si renunt la paine si din astea dar cand vad dulciuri nu ma pot abtine si mananc apoi imi pare rau ca am mancat...
Stiti cumva cum sa slabesc la picioare pentru ca eu nu am burta si nici maine foarte mari dar am picioarele mari
Am facut si bicicleta dar de fiecare data vad ca mi se intaresc rau picioarele
Tin sa zic ca am facut analize si nu am glanda

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Alege`ti o zi pe saptamana, oricare vrei tu si stabileste`ti ca in acea zi sa mananci dulciurile la care ai poftit in restul saptamanii.Cand iti va mai fi pofta, gandeste`te ca vine acea zi cand ti`o poti satisface si lasa`le pentru moment. Posibil sa fie si de la musculatura dezvoltata de bicicleta problema ta, incearca sa mergi la fitness ca sa obtii o dezvoltare uniforma si la restul corpului.

| oVENsiv a răspuns:

Aici e vorba de motivatie, nu e ca si cum ai incepe sa o iei razna cand vezi dulciuri, ci pur si simplu vrei sa le mananci, te bucuri atunci cand o faci si realizezi mai tarziu ca nu a fost cea mai buna decizie.
Pur si simplu trebuie sa pui piciorul in prag si sa te autocontrolezi. Nu mai cauta scuze pentru a le manca, gandeste-te ca iti faci rau (si o ciocolata la 2 saptamani nu face rau mai deloc, daca la cantitati de alea te referi).
Cat despre faza cu bicicleta, cred ca pur si simplu ti se incordeaza muschii cand o folosesti, de aceea ti se intaresc picioarele si asta e un lucru bun, inseamna ca muschii tai chiar lucreaza.