| anonim_4396 a întrebat:

Este urgent.
La morti, in timpul autopsiei se face si analiza toxicologica de alcool?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai la cei care sunt supusi necropsiei medico-legale. La cei carora li se face o necropsie medicala, in spital, nu se fac nici un fel de dozari toxicologice.

| sierra1 a răspuns:

Brrrrr! Spooky.
Uregnt duminică seara, chestia asta?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar la cei carora li se face o necropsie medico-legala, in rest la una doar medicala nu se face.

| Victoria18 a răspuns:

Logic.

| Kerre a răspuns:

Doar la cei care sunt supusi la necropsie medico-legala.

| DOOOPX a răspuns:

Doar la cei carora li se face o necropsie medico-legala.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Depinde de autopsie