| alexandraabruneta a întrebat:

Buna tpu...Eu am 15 ani si nu sunt multumita de corpul meu. Sani pentru varsta mea sunt chiar foarte frumosi(au o marime mijlocie, o forma frumoasa si sunt ridicati), insa nu am fund si am niste picioare slabe. Din cauza ca am picioarele subtiri am si un spatiu urat intre ele, dand impresia ca am paranteze(chiar daca nu am). Vreau si eu sa ma ingras, nu neaparat rapit pentru ca nu vreau sa fac celulita si vergeturi. Deci ce sfaturi imi dati? Fundalove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Buna... In primul rand ai 15 ani si pana la 19/20 o sa mai cresti. Imi aduc aminte de mine, undeva prin clasa a8a, eram slaba, fara forme si plina de complexe. Intre timp lucrurile s-au schimbat fara sa fac ceva anume, pur si simplu am mai crescut si m-am dezvoltat mai mult. Acum sunt oarecum multumita de corpul meu (bine, cu mici exceptii) si incerc sa ma mentin in forma.

Sfatul meu este sa incerci pe cat posibil sa maschezi micile imperfectiuni. Ideea cu ingrasatul nu e rea, s-ar putea ca dupa ce mai pui vreo cateva kg pe tine situatia sa se remedieze. Mananca putin mai mult decat de obicei ( dar nu nesanatos) si fa exercitii fizice speciale pentru anumite zone cu probleme. multa bafta happy