| alexandraabruneta a întrebat:

Buna tpu...Eu am 15 ani si nu sunt multumita de corpul meu. Sanii pentru varsta mea sunt chiar foarte frumosi(au o marime mijlocie, o forma frumoasa si sunt ridicati), insa nu am fund si am niste picioare slabe. Din cauza ca am picioarele subtiri am si un spatiu urat intre ele, dand impresia ca am paranteze(chiar daca nu am). Vreau si eu sa ma ingras, nu neaparat rapit pentru ca nu vreau sa fac celulita si vergeturi. Deci ce sfaturi imi dati?

11 răspunsuri:
| laura23 a răspuns:

Stai calma! Asa eram si eu cand eram de varsta ta ( acum am 20 ) si la fel ca si tine eram slaba in partea de jos a corpului.Cand vedeam cate o fata cu fundul mai mare imi doream sa arat si eu ca ea.Dar acum mi-am schimbat parerea.Decat sa ai niste picioare butucanoase si un fund cat galeata plin de celulita mai degraba mai slaba.O sa te mai dezvolti nu vei ramane asa.Nu te poti ingrasa intr-o singura parte a corpului. Daca tu incepi sa mananci cu intentia de a te ingrasa la picioare sau la fund o sa te trezesti cu slaninuta si colacei pe abdomen.Nu te poti ingrasa la picioare pentru ca asa e constructia corpului tau. Stai calma, fii tu insati, incearca sa fii tu insati si sa nu te intereseze ce zice lumea.Eu sunt sigura ca esti frumoasa!

| alexandraabruneta explică (pentru laura23):

Mersi mult pentru sfaturi

| IMC90 a răspuns:

Sa-ti vezi de treaba ta si sa lasi prostiile

| alexandraabruneta explică (pentru IMC90):

Pai asta e treaba mea. Nu cred ca iti convine sa se ia toti de tine si sa rada de felul cum arati sau sa nu gasesti niciodata o pereche de pantaloni care sa nu stea ca pe gard.

| IMC90 a răspuns (pentru alexandraabruneta):

Eu sunt perfect :X

| alexandraabruneta explică (pentru IMC90):

Sa te informez ceva "nu exista om perfect".

| IMC90 a răspuns (pentru alexandraabruneta):

Inseamna ca nu m-ai vazut pe mine laughing

| afrodita3333 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la medic, macar la cel de familie pentru ca daca o sa incerci sa te ingrasi tu de capul tau s-ar putea sa treci in extreca cealalta.

| JustMusic a răspuns:

Daca nu vrei sa faci celulita, apucate de un sport si nu te abtine de la mancare in felul asta o sa pui in masa musculara nu in grasime.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu te duci la fitness? Acolo se obtin forme + ca instructorul de acolo iti poate face si un plan alimentar corespunzator pentru tine.

| Adeniy a răspuns:

NUUUUU.O sa te ingrasi cand va fi nevoie.Deocamdata bucurate ca poti sa mananci tot ce poftesti dar in cantitati moderate. Bucurate!