| Kiddddddddd88 a întrebat:

Eu merg la bazin de 3 ori pe saptamana si mananc sanatos (multe fructe, legume.)dar mai mananc si ciocolata pentru ca nu vreau sa ma abtin de la nimic (nu consum produse fast-food! Am reusit sa slabesc si fara bazin cam 11 kg iar acum mai vreau sa slabesc 1 kg! Credeti ca voi reusii? Inotul ajuta la slabit? Vreau sa va zic ca eu inot cam 1 ora jumate.2! Pls FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| varcolaccc a răspuns:

Deci inotul ajuta cel mai mult la slăbit. Este sportul care iti consuma cea mai mare energie si arde cele mai multe calori. Cam in 1 săptămâna 2 ai dat 2 3 kg jos sau mai mult. Eu am fost la Bulgari anul asta si am mâncat ca "spartu" laughing dar am inotat forte mult si nu m-am ingrasat nici 1 g. In concluzie e foarte bine ce faci o sa ajungi la greutatea dorita. Succes.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Inotul este foarte bun pentru slabit, si sanatos si pentru organism, in general.
Ciocolata este buna, preferabil sa manci ciocolata amaruie, in ea se pune cea mai multa cacao si cel mai putin zahar, contine antioxidanti, iar grasimile din ciocolata nu determina cresterea colesterolului "rau".
Este bine ca nu consumi produse fast-food, si ar fi bine sa nu consumi nici condimente artificiale, sau alte produse in care s-a adaugat glutamat de sodiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai vazut la ce categorie ai pus intrebarea? laughing rolling on the floor