| lalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalala a întrebat:

Vreau sa fac inot o data pe saptamana, cativa ani.
credeti ca o sa slabesc? sau o sa mi se lateasca spatele?
in ce zone actioneaza cel mai mult inotul?
inotul ajuta sa te inalti?
funda

3 răspunsuri:
| Silvia_6960 a răspuns:

Inotul este un sport benefic din mai multe puncte de vedere. In orice caz, pentru a raspunde la intreabarile tale, da, inotul slabeste si te face si mai inalt, si actioneaza in special in zona coapselor si a bratelor, dar in general, acest sport ajuta fiecare membru si muschi sa se dezvolte. Si din punctul de vedere a spatelui care se va lati, este prezent la orice atlet, chiar si eu care am facut balet timp de 8 ani am spatele putin mai mare, dar nu este intocmai o problema, de fapt imi place destul de mult cum arata. Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, inotul e foarte bun. Faci efort mult pe care nu il simti, fiind in apa incercand sa avansezi, iti imbunatateste coordonarea (bratele si picioarele se duc in directie opusa una fata de alta). Daca ajuta sa te inalti, asta nu stiu. Eu stiu ca basket-ul e pentru asa ceva.

| cristiii a răspuns:

Inotul te ajuta sa slabesti, sa iti dezvolti muschii deoarece iti pui in practica toti muschii. acest sport ajuta mult la dezvolatre. iti spun din propria experienta fac inot de 12 ani. Multa Bafta!