| ea_8849 a întrebat:

fac sport[volei] de 4 ori pe saptamana cate o ora.si nu mananc dupa 6 seara.in rest in timpul zilei mananc destul de bine si ce imi place.ar mai trebui sa fac ceva sa slabesc pe langa ca fac sport si nu mananc seara? in cat timp o sa slabesc? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Servus,este bine in primul randa ca faci miscare, tot ce consta slabirea este de a respecta un program strict si o dieta binenteles cat de cat adecvata(nu prajelei, preparate din carne paine alba etc )este bine sa mananci si dupa ora 18 dar mananci lactate(iaurt degresat, lapte degresat, branza degresata) salate din cruditati dar ai grija sa nu fie dupa ora 20. Este nevoie dupa antrenament sa mananci de ati reface masa musculara, articulatiile etc. Daca nu mananci (adica te infometezi) risti sa dai in catabolism, atunci corpul tau va raspunde negativ.Si multa odihna. Nu sunt vreun s[ecialist doar din experienta meahappy Fac fitness de ceva timp. Sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu.O zi buna

1 răspuns:
| Bogdanst a răspuns:

Era sa uit si sa comsumi minim 2 l de apa pe zi nu, dintr=o data dreptat.