| xgd a întrebat:

Buna TPU wave In vara asta am inceput sa folosesc masajul cu ulei de marar pentru cresterea sanilor si chiar a functionat.De curand l-am reluat, insa a aparut o modificare... Absolut tot timpul aveam o umflatura in fiecare san [ habar nu am ce este ], iar acum au disparut si sunt foarte ingrijorata, este un lucru bun sau rau? Inseamna ca nu imi vor mai creste deloc sanii? Mentionez ca am 13 ani si de purtat sutien port doar la scoala si cand merg undeva, dar fara sarma. E un motiv de ingrijorare? Heelp, dau fundita celui mai explicit raspuns kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| annabountii99 a răspuns:

Daca ii ai ii ai daca nu, nu happy daca nu v-au crescut aproape deloc, nici n-o sa va mai creasca mult, am aproape 14 ani (sunt aproape de o varsta cu voi, si nu vreau sa ma laut, dar am ajuns aproape la marimea sutienului surorii mele (care are 19 ani), cred sunt pe locul 2 in clasa, cu cei mai mari sani si nu port push-up thinking eu de restul nu stiu.dar daca ii mostenesti ii mostenesti si daca nu, nu. (eu ii am de la mama happy )
si apropo sunt si slaba big grin

acum, in legatura cu "unflatura" din interiorul sanilor, aceasta de regula, stiu eu, dispare dupa ce iti incepi viata sexuala, dar cum nu stiu exact la ce te referi, si cred ca nu ti-ai inceput-o..pai thinking poate xAngelllx are dreptate..nu stiu, ce zici? happy

| xgd explică (pentru annabountii99):

Nu mi-am inceput-o :]] doar ca ma intreb daca vor mai creste sau nu...

| annabountii99 a răspuns (pentru xgd):

Uff. atunci e bine, e ceva de la uleiul ala, sau ce e, poate a dat roade dar nu i-a placut corpului ca ai fortat cresterea sanilor prin aceasta metoda, si e si o varsta frageda, pot zice punctul "culminant" al dezvoltarii, eu zic ca o sa-ti mai creasca pana la varsta de 18 ani si apoi, gata..asa e si la soramea big grin
stii?
FUNDA?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Poate pentru ca esti la o varsta frageda, acesta masaj nu este acceptat de corpul tau. Sanii trebuie lasati a creasca de la sine! Nu trebuiesc folosite patile sau lotiuni, pentru ca acestea le poate ingreuna cresterea.Este normal ca vrei sa iti arati bustul, mai ales la scoala cand toate colegele tale au un bust dezvoltat..corect? happy Sutienul nu este un lucru gresit insa eu te sfatuiesc sa renunti la acest masaj, nu ajuta deloc cresterea. Trebuie sa ii lasi sa creasca de la sine happy Stiu ce inseamna, sunt de o varsta cu tine si stiu ca vrei sa ai bustul mai dezvoltat dar nu este necesar. Daca vrei mai putem discuta oricand happy