| Oxi2018 a întrebat:

Buna, TPU! Iau anticonceptionale prescrise de medic, in urma analizelor de sange, pentru tratarea ovarelor polichistice. De ceva timp am dureri la un singur san. Menstruatia mi-a trecut in urma cu cinci zile si durerea inca exista. Ar trebui sa ma ingrijorez? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

De cat timp iei tratamentul?
Daca e mai mult de o luna, intoarce-te la medicul curant.

| Oxi2018 explică (pentru NunuNini):

De 4 luni. Trebuie sa fac 6. Pana acum o saptamana nu aveam, insa acum durerea e cam naspa...

| Ushtria a răspuns:

Anticonceptionale pentru chisturi? Isi bate joc de tine doctorul, vrea sa te lase sterila. Spune-i barbatului sau tatalui tau sa ii insurubeze capul doctorului sau doar sa i-l rupa.